30/7/14

Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (ΦΙΛΙΚΟ).

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε τη Βέροια και τις εντυπώσεις χάρη στο γκολ του Μπράνα Ίλιτς στη φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη μεταξύ των δύο ομάδων.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στη Βέροια στη φιλική αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων και κατά τη διάρκεια της οποίας  οι δύο προπονητές δοκίμασαν παίκτες και συστήματα.
Ο Μπράνα Ίλιτς πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση δεκαέξι λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης, ενώ η Βέροια έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Μπεν ένα λεπτό μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Βέροια: Καντιμοίρης, Κατσούλης (46' Ουνγιαλίδης), Μαλόν (46' Μουρατίδης), Βέρτζος (86' Ρογγότης), Όστοϊτς (85' Μελικιώτης), Βάσκες (46' Παπαδόπουλος - 79' Κάρλος Βίγια), Παυλίδης (46' Σέντρικ), Βεργώνης (46' Τσιάμης), Καλτσάς (76' Πρίσλεϊ), Μπεν (69' Μάνος), Ντόγος (46' Μπαργκάν).
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Ακόστα, Λίλα, Τσουκαλάς, Τσάβες, Γιάκος, Ιλιτς. Με το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου στον αγωνβιστικό χώρο πέρασαν οι Σωτηρίου, Μπέριος, Σκόνδρας, Κρητικός, Στρούνα, Χαρίσης, Αυγενικού, Μουσκάι, Ηλιάδης, Σαπαλίδης και Ιωάννου.