23/10/14

Τα αποτελέσματα των 3ων ματς των ομίλων Α,B,C και D του Champions League!

Ένας εξαιρετικός Ολυμπιακός και ένας Θρυλικός Ρομπέρτο υπέταξαν τη Γιουβέντους με 1-0 στο Καραϊσκάκη σε μία ακόμα μαγική νύχτα. Σκόρερ ο Κασάμι, μαέστρος ο Τσόρι, ήρωας ο Ρομπέρτο στο β' μέρος.Η Μάλμε άντεξε μόνο ένα ημίχρονο και η Ατλέτικο πήρε τελικά νίκη με 5-0 επί των Σουηδών, έτσι είναι στην κορυφή του ομίλου μαζί με τον Ολυμπιακό. Η Ρεάλ νίκησε 3-0 την Λίβερπουλ στο "Άνφιλντ" με δύο γκολ του Μπενζεμά και το 70ό του Κριστιάνο Ρονάλντο, γράφοντας ιστορία, ενώ η Λουντογκόρετς λύγισε το φινάλε την Βασιλεία.Με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο να σκοράρει η Λεβερκούζεν νίκησε 2-0 την Ζενίτ, ενώ στο 0-0 έμειναν Μονακό και Μπενφίκα.Η Άρσεναλ νίκησε 2-1 στις Βρυξέλλες την Άντερλεχτ με ανατροπή στα τελευταία λεπτά, ενώ η Ντόρτμουντ επικράτησε με 4-0 της Γαλατάσαράι μέσα στην Πόλη.

Ομιλος Α.    Ολυμπιακός-Γιουβέντους 1-0