26/7/23

ΠΑΣ Γιάννινα - Ραντόμιακ 11-0 (ΦΙΛΙΚΟ)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα με τους Κόντε, Κύρκο και Τζίμα να πετυχαίνουν από δύο τέρματα συνέτριψε 11-0 τη Ραντόμιακ σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Πολωνία.

Το δεύτερο παιχνίδι του στην Πολωνία έδωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον "Άγιαξ της Ηπείρου" να επικρατεί με 11-0 της Ραντόμιακ με τους Κόντε, Κύρκο και Τζίμα να πετυχαίνουν από δύο τέρματα. Ενώ οι Παντελάκης, Παμλίδης, Τζίνο, Λεό και Λώλης βρήκαν και αυτοί το δρόμο προς τα δίχτυα.

Το σχετικό δελτίο Τύπου αναφέρει:

"Ο ΠΑΣ Γιάννενα ήταν ισοπεδωτικός απέναντι στην Ραντόμιακ, καθώς επικράτησε με το επιβλητικό 11-0 σε φιλικό παιχνίδι.

Η ομάδα του Θανάση Στάϊκου. έδωσε το δεύτερο φιλικό παιχνίδι της επί Πολωνικού εδάφους, με αντίπαλο την Ραντόμιακ.

Ο ΠΑΣ προσέφερε σκορ και θέαμα στην αναμέτρηση, καθώς σημείωσε 11 τέρματα, με τα πέντε από αυτά να τα σημειώνει στο πρώτο ημίχρονο.

Οι σκόρερ του πρώτου μέρους ήταν οι Κόντε (δύο), Παντελάκης, Παμλίδης και Τζίνο. Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι Κύρκος (δύο), Τζίμας (δύο), Λεό και Λώλης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Κλέιμαν, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Κιάκος, Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα, Ροσέρο, Παμλίδης, Κόντε.

Ενδεκάδα Β’ Ημιχρόνου: Αθανασίου (80′ Βρακάς), Πανάγου, Ναούμης, Μπακαδήμας (72′ Λώλης Ν.), Μπροταγκαράι, Μπιλμπάο, Λιάσος, Λώλης, Κύρκος (72′ Φοφανά), Τζίμας (72′ Μπεγκάλα), Λεό."