26/11/11

Μαρούσι - Πανιώνιος 67-69

Πέμπτη διαδοχική νίκη για τον Πανιώνιο στο πρωτάθλημα που επικράτησε στο κλειστό του Αγίου Θωμά του Αμαρουσίου με 67-69.

Ο Πανιώνιος συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις, επικρατώντας αυτή την φορά του μαχητικού Αμαρουσίου στο κλειστό του Αγίου Θωμά με 67-69 και σημείωσε την πέμπτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα είχαν από τα πρώτα λεπτά του ματς το προβάδισμα στο σκορ, αλλά οι γηπεδούχοι δεν επέβαλαν στον Πανιώνιο να ξεφύγει στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως ο Πανιώνιος είχε πιο καθαρό μυαλό και κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στο συγκρότημα του Νίκου Λινάρδου.

Από τους νικητές οι Στίβεσον, Μπατής σημείωσαν από δέκα πόντους, με τον Μπίλι Κις να έχει 12 και να είναι ο πρώτος σκόρερ του Πανιωνίου. Για το Μαρούσι ο Γιάννης Γκαγκαλούδης σταμάτησε στους 18, ενώ ο Νέστορας Κόμματος είχε 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 31-35, 46-53, 67-69.

Μαρούσι (Λινάρδος): Σακελλαρίου, Δεμερτζής, Νικολαϊδης 9(1), Ακεψεμαϊδης 5(1), Έλεγκαρ 9, Χαριτόπουλος 7, Γκαγκαλούδης 18, Κογιαντίνοβιτς 4(1), Κόμματος 15(3).

Πανιώνιος (Μπαρτζώκας): Ξανθόπουλος 5, Κις 12(2), Αθανασούλας 3(1), Στίβεσον 10, Ντίμπλερ 8(1), Μπατής 10(2), Γιάνκοβιτς 5, Καββαδάς 2, Σαρικόπουλος 4, Νάτζφεϊ 7(1), Μπάρλος 3.