7/8/13

Ιωνικός-Πανιώνιος 1-1 (ΦΙΛΙΚΟ).

Ιωνικός και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1), σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στη Νεάπολη μπροστά σε 1000 φιλάθλους.
Σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο της Νεάπολης, ο Πανιώνιος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με αντίπαλο τον Ιωνικό.
Οι "κυανέρυθροι" προηγήθηκαν στο 42ο λεπτό με τον Ματθαίο Μαρουκάκη να πετυχαίνει το γκολ με σουτ, μετά από αδράνεια της αντίπαλης άμυνας.
Ωστόσο, στο 79ο λεπτό, ένα ωραίο διαγώνιο σουτ του Κουτσογιαννόπουλου κατέληξε στο βάθος της εστίας του Παπαδόπουλου για να γίνει το 1-1.
ΙΩΝΙΚΟΣ: Αδαμόπουλος, Καμβύσης, Τσακίρης, Νικολακόπουλος, Μακρής, Σιμιτζής, Βασιλείου, Πολυχρόνης, Σκαφτούρος, Χρυσάφης, Μπεκατώρος
Στο δεύτερο 45λεπτο αγωνίστηκαν οι: Μακρυωνίτης, Ατματσίδης, Κουλακάρης, Σταμπούλογλου, Μαργιόλης,Παπασπύρος, Μπουλούλης, Κατσαβριάς, Τσερκάνι, Μπερνιδάκης, Κουτσογιαννόπουλος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Καλτσάς, Λιόλιος (75' Ποζίδης), Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Παντίδος (46' Ριβέρο), Παναγιωτούδης (63' Σμυρλής), Λάσνικ, Μαρουκάκης, Μπούζας (73' Γκέζος), Πάνος (84' Κορκόντζελος).