27/10/16

1η Aγωνιστική 2ου ομίλου Κυπέλλου Ελλάδας : Σπάρτη - ΑΟ Χανιά 4-0

H φιλόδοξη Σπάρτη φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τα Χανιά (4-0).

Καμία δυσκολία δεν συνάντησε με τη σειρά της η Σπάρτη, η οποία νίκησε 4-0 τα Χανιά εντός έδρας. Μόλις στο 2', οι γηπεδούχοι μπήκαν σε θέση οδηγού με Μπουντόπουλο και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49' ο Αναστασάκος διπλασίασε τα γκολ της Σπάρτης, με τον Ηλιόπουλο να κάνει το 3-0 στο 67'. Είκοσι λεπτά μετά ο Ν.Αρσενίεβιτς έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.
Οι συνθέσεις:
ΣΠΑΡΤΗ: Μελίσσας, Σιώπης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Κατσίκης (59' Αναστασόπουλος), Μπανούσης, Αρσενίεβιτς Ν., Οικονομόπουλος, Αναστασάκος, Μπουντόπουλος.
ΑΟ ΧΑΝΙΑ: Αθανασίου, Ζέρης, Θεολόγου, Ηρακλής, Νικολόπουλος, Γκεμίσης, Φουρλάνος, Μάνιας, Σιάνης (50' Λύρας), Τσουκάνης (59' Δαμιανάκης), Σταματής.